Проект “Україна - Норвегія”

Тернопіль   •   Львів   •   Чортків

Фотогалерея

1

У той час, як Фінляндію називають «Країна тисячі озер», Норвегія - країна незліченної кількості озер (близько півмільйона). А близько 200 озер займають площу 10 км2.

2

Риби в Норвегії - неймовірна безліч, тому в країні сильно розвинена морська й озерна риболовля. Ліцензії на лов не потрібні, що спонукає багатьох європейців приїжджати до Норвегії на авто-рефрижераторах, жити в найдешевших будиночках або наметах, рибалити два тижні без перерви, забезпечуючи себе рибою на 6 місяців вперед, і виїжджати назад.

3

Норвегія має найбільшу протяжність фьордів у світі. Фьорд - це широкий, часто звивистий і глибокий канал зі скелястими берегами, встромлений з моря вглиб материка на багато кілометрів.

4

Прейкестолен – це масивна скеля висотою 604 метра над Люсефйордом Вершина скелі має розміри 25 на 25 метрів, майже плоска та є відомою туристичною пам'яткою в Норвегії.

5

Ставлення до природи дуже дбайливе. Браконьєрів немає, сміття теж практично немає.

6

У Норвегії знаходиться найпівнічніша точка материкової Європи. Називається Нордкап, знаходиться на краю скелі далеко на півночі. У гарну погоду можна побачити край льодовиків Арктики.

7

На сільських дорогах, зазвичай поруч із фермою, часто можна зустріти стіл з овочами або фруктами з цінами. На ньому ж будуть стояти ваги, пакети для покупки, і баночка для грошей. Це вид самообслуговування. Все побудовано на довірі. Поруч нікого немає.

8

Зустріти на вулицях людей, що просять милостиню майже неможливо. Винятком є лише Осло, і майже завжди це хтось із іммігрантів. У дев'яностих роках такого взагалі не було.

9

Дорога тролів або Трольштіген – одна з найбільш захоплюючих і небезпечних доріг світу.

10

Лонґїр — найпівнічніше у світі поселення з населенням більше тисячі чоловік.

11

Льодовик Bondhusbreen має довжину близько 4 кілометрів.

12

У Норвегії знаходиться найкомфортніша в'язниця у світі. Розмір однієї камери 12 кв.м., в кожній встановлений душ і ЖК-телевізор.

13

Парламент Норвегії проголосував переважною більшістю за призив жінок у свої збройні сили, таким чином норвежці стали першими європейцями, і першою країною НАТО, яка зробила військову службу обов'язковою для обох статей.

14

В аеропорту Осло знаходиться так званий Sound Shower – співучий душ. Зовні пристрій дійсно нагадує душ, під яким пропадають абсолютно всі сторонні шуми. Це оснащений комп'ютер, який містить величезну звукову бібліотеку, яка заспокоює своїм голосом або щебетом пташок, кожен раз забезпечуючи унікальність візиту.

15

Національним символом Норвегії є тролі

Previous Next
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15