Проект “Україна - Норвегія”

Тернопіль   •   Львів   •   Чортків

13 липня 2017

Випускник курсів «Україна-Норвегія» став рекордсменом України

Перша субота червня 2017 року назавжди залишиться в історії Кропивницького. Саме цього дня наше місто отримало статус міста-рекордсмена у Книги рекордів України.

Перша субота червня 2017 року назавжди залишиться в історії Кропивницького. Саме цього дня наше місто отримало статус міста-рекордсмена у Книги рекордів України. Ініціатором та організатором заходу є відомий митець та колекціонер Ігор Шатохін. Разом з колегами та авторами колекцій: Віталієм Логовим, Олександром та Сергієм Куцем, Євгеном Василевським, Вадимом Лефтором та Тетяною Онул, Вадимом Кащенко, Сергієм Вороною, Ігор Шатохін поставив за мету окрім встановлення особистих рекордів прославити наше місто.

Організації цього історичного іміджевого заходу посприяв начальник Льотної академії НАУ, почесний громадянин міста Сергій Неділько. А серед колекціонерів, що ставили рекорди був Сергій Ворона, випускник курсів соціальної адаптації військовослужбовців звільнених у запас та членів їх сімей за проектом «Україна-Норвегія»Він представив надзвичайно цікаву колекцію гасових ламп 19-20 століття. Серед яких були і побутові, і залізничні, і вуличні, і шахтарські. За зібрану колекцію він отримав диплом національного проекту «Книга рекордів України» «За найбільшу колекцію гасових ламп 19-20 століття». Кількість експонатів у його колекції становить 150одиниць.

Окрім того, разом із своїми колегами колекціонерами він зробив внесок у велику справу утвердження іміджу нашого міста, як креативного, інноваційного простору, де живуть і творять талановиті і яскраві особистості.

Завдячуючи тому, що у Льотній академії одночасно було зафіксовано 11 рекордів України, наше місто, і кожен учасник заходу став учасником 12-го рекорду. Громада Кропивницького отримала диплом як місто-рекордсмен у кількості одночасно встановлених рекордів.

Рекорди зафіксував представник національного проекту «Книга рекордів України» Ігор Підчібій.

У спілкуванні з гостями, Сергій Ворона не раз чув пропозиції щодо відкриття кафе, оформленого у незвичному та оригінальному стилі на кшталт «Гасової лямпи» у Львові. Проте Сергій має іншу мрію – створити справжній музей ламп. «Я хочу, щоб кожен мав можливість побачити колекцію, формат кафе не дозволяє цього зробити», - впевнений він.

Серед інших рекордів України зафіксованих разом із найбільшою колекцією гасових ламп:

Виталій Логов: Категорія «Колекції» - найбільша колекція стендових моделей пофарбованих пензлями без застосування аерографу. Кількість моделей становить 150 одиниць.

Батько і син Олександр та Сергій Куц. Категорія «Колекції» - найбільша колекція новорічних листівок за період з 1970-2017 років. Кількість листівок становить 875 одиниць.

Евген Василевський. Категорія «Колекції» - найбільша колекція металопластики, це експонати виготовлені з запчастин різноманітних агрегатів, механізмів та ін. Кількість експонатів становить 260 одиниць.

Подружжя Вадим Лефтор та Тетяна ОнулКатегорія «Колекції» - найбільша колекція ляльок-неваляйок («дівчата») за період з 1965-2017 років. Кількість експонатів становить 65 одиниць.

Вадим Кащенко. Категорія «Колекції» - найбільша колекція фалеристики (значки, знаки, медалі та ін.) на медичну тему. Кількість експонатів становить 1200 одиниць.

Вадим Кащенко. Категорія «Спорт вперше» - єдиний в Україні обласний 30-ти кратний чемпіон Кіровоградської області з настільного тенісу.

Ігор Шатохін. Категорія «Мистецтво» - єдиний в Україніхудожник який володіє міжнародним авторським патентом на відкриття у галузі мистецтва. Патент «Зображення Христа через фрагменти його тіла» виданій у 2000 році Лігою розвитку науки та освіти, робочим членом ЮНЕСКО при ООН.

Ігор Шатохін. Категорія «Мистецтво» - автор єдиного в Україніпам’ятника загиблим воїнам «Груз 200». Пам’ятник виготовлений у м.Кіровограді і встановлений у м.Херсоні у 2009 році на території української православної церкві, Київського патріархату. Даний пам’ятник є актуальним у зв’язку з агресією РФ проти України.

Ігор Шатохін. Категорія «Колекції» - найбільша колекція стендових моделей бойової техніки зроблених з паперу. Зафіксовані результати: Колекція створювалась протягом 33 років, масштаб 1:33 та 1:25. Кількість експонатів становить 178 одиниць. Займає 200 погонних метрів або 1000 м.кв. виставочної площі.

Ігор Шатохін. Категорія «Музеї, вперше» - Військово-історичний музей в мініатюрі, створений однією людиною (з постійним поповненням експонатів). Початок створення музею 1984 р. Стендові моделі-копії бойової техніки зроблені з паперу у масштабі 1:33 та 1:25. Також представлені аси льотчики і танкісти (чоловіки і жінки) всіх держав, національностей та народностей - учасники всіх воєн і військових конфліктів земної кулі. На даний час музей займає 1000 м.кв. виставочної площі.

Громада міста Кропивницький. Категорія «Місто-рекордсмен». Вперше в Україні місто-рекордсмен Кропивницький за кількістю встановлених рекордів мешканцями одного міста за один день – 12 рекордів.