Проект “Україна - Норвегія”

Тернопіль   •   Львів   •   Чортків

02 липня 2015

Факти про Норвегію: цікаві особливості скандинавської держави

Норвегія - одна з трьох країн, які формують сучасну Скандинавію. Ця держава, завдяки своєму географічному положенню, має багаті природні ресурси, які дуже ефективно використовуються.

 

 

Природні багатства, поряд з багатовіковими стараннями норвежців, перетворили цю країну в одну з найдемократичніших і успішних у всьому світі.

♣ У 2014 році Норвегія посіла перше місце в рейтингу багатства і благополуччя у світі.

♣ У Норвегії зафіксовані найвищі в світі ціни на бензин -  (незважаючи на те, що Норвегія є одним з найбільших експортерів нафти у світі).

♣ Публічні університети Норвегії є безкоштовними для студентів з будь-якої точки світу.

♣ Факт для любителів англійської мови: в Норвегії є місто з назвою "Hell".

♣ Рекламування товарів дітям віком до 12 років заборонено в Норвегії та Швеції.

♣ Екологічні інновації в Швеції набрали колосальних обертів: сміттєпереробні заводи працюють наскільки ефективно, що країна імпортує сміття з Норвегії.

♣ Відомі сьогодні в усьому світі японські суші з лососем з'явилися завдяки норвежцям, які запропонували такий рецепт суші в 80-ті роки минулого століття.

♣ Уряд Норвегії купує 1000 копій кожної нововиданої книги і поширює ці книги серед публічних бібліотек.

♣ Хорніндальсватнет (Hornindalsvatnet) - найглибше озеро Європи, що знаходиться в центральній Норвегії. Його максимальна глибина досягає 514 м.

♣ Віннуфоссен (Vinnufossen) - найвищий водоспад у Європі (860 м) і шостий в рейтингу найвищих водоспадів на планеті.

♣ Статистичне дослідження 2011 року показало, 37% норвежців успішно здобули вищу освіту і жителів цієї країни можна вважати найбільш освіченими в Європі.

♣ Норвегія пропонує одні з найвигідніших умов декретної відпустки для жінок і чоловіків. Жінки отримують відпустку тривалістю в 44 тижні і фінансову допомогу в розмірі 80% від заробітної плати або 34 тижні і 100% від заробітної плати. Додаткову декретну відпустку отримують і молоді батьки - 12 тижнів оплачуваної відпустки.

♣ Останні дослідження Світового Аудиту 2012 року Показати, що Норвегія займає перше місце в світі за рівнем свободи преси; 4 місце за рівнем демократії (після Фінляндії, Швеції та Данії)

♣ Норвежці вважають себе винахідниками сучасного гірськолижного спорту. Перші вигнуті лижі були розроблені в районі Телемарк, у південній частині Норвегії, в 1850 році, а лижні кріплення, які в сучасних доробках відомі, як Rottefella, були винайдені інженером на ім'я Bror With в 1927 році.

♣ Вчені підрахували, що до 2012 року жителі Норвегії 12 разів ставали лауреатами Нобелівської премії і отримали 3 премії у сфері економіки, 3 у сфері хімії та 2 премії миру. Нобелівська премія миру щорічно вручається в Осло.

♣ Прибуток від нафтової промисловості і продажу природного газу складає 57% норвезької економіки, і ці сфери приносять третину податкових надходжень.

♣ Осло це одне з найдорожчих міст для життя в світі (за даними дослідницьких груп з Economist Intelligence Unit і ECA International Осло це найдорожче місто для життя в Європі). Нагадаємо, що одним з найдоступніших міст для життя є новозеландський Окленд.

♣ У Норвегії знаходиться найбільший льодовик в Північній Європі - Jostedalsbreen.

Автодорожній тунель Laerdal - найдовший у світі дорожній тунель. Його довжина становить 24,5 км.

 

♣ До автолюбителів в цій країні дуже високі вимоги: за водіння в нетверезому стані порушник отримує 30 днів ув'язнення, можливість втратити права водіння на рік або заплатити штраф в розмірі до 10% від річного доходу.

 

♣ Ціни на продовольчі товари в країні настільки високі, що багато норвежців подорожують до Швеції за покупками.

 

♣ Заморожена піца Grandiosa користується великим попитом серед норвежців і часто її навіть називають неофіційним національним блюдом. Компанія опублікувала таку статистику: щороку вони виробляють 24 млн одиниць піци Grandiosa і це розраховано всього на 4,67 млн. Жителів країни.

 

♣ У США (особливо в штатах Міннесота, Північна Дакота і Вісконсін) живе приблизно стільки ж норвезьких нащадків, скільки норвежців на даний момент проживає в Норвегії.

 

♣ Представники Норвегії зіграли важливу роль в розвитку мережі Інтернет. Популярний на пострадянському просторі веб-браузер Opera, створили в цій країні.

 

♣ Норвезька збірна з футболу відноситься до нечисленного списку команд, які ніколи не програвали команді Бразилії. Норвегія двічі перемогла і двічі зіграла внічию з багаторазовим чемпіоном світу.

 

♣ Мешканці Норвегії вже кілька разів проголосували проти членства в ЄС, але саме ця країна реалізувала більшу кількість директив Європейського Союзу, ніж будь-яка країна-член ЄС.

 

♣ Більшість норвежців користуються своєю можливістю взяти 4-тижневу відпустку саме в літній час. Це означає, що в багатьох офісах, на підприємствах, в магазинах і на вулицях кількість людей значно знижується, тому багато туристів дивуються, чому майже нічого не працює.

 

♣ Норвегія отримує 98-99% електроенергії за допомогою гідроелектростанцій - це найвищий показник у світі.

 

♣ Жителі норвезького міста Осло щорічно встановлюють ялинку на площі Trafalgar Square в Лондоні в знак подяки жителям Лондона за їхню допомогу під час Другої світової війни.

 

♣ Щоб заохотити чоловіків взяти на себе велику частку відповідальності по догляду за новонародженим, норвезьке законодавство надає 14-тижневу декретну відпустку  для батьків. Норвегія це перша країна, яка ввела обов'язкові декретні відпустки для чоловіків.

 

♣ Норвегія є абсолютним чемпіоном зимових Олімпійських ігор: представники цієї країни змогли завоювати найбільшу кількість золотих, срібних і бронзових медалей.

 

♣ Норвегія відрізняється великою любов'ю до вікінгів - тут є різноманітні музеї, присвячені їх історії, реалістичні фестивалі з майстер-класами і реконструкціями історичних подій за участю вікінгів. Відвідувачі таких фестивалів можуть подивитися на реконструйовані будівлі епохи вікінгів, які створюють неповторну атмосферу свята, поспілкуватися з любителями цієї епохи, відвідати середньовічний ринок, художні виставки, концерти та інші освітньо-розважальні дії. Найбільш популярним є фестиваль Святого Олава і фестиваль вікінгів Лофотр.

 

♣ У Норвегії працює ряд сучасних високотехнологічних "гуманних в'язниць", які працюють з метою реабілітації злочинців в зручній і гуманній для людини обстановці. У кожній камері є всі зручності, починаючи з хорошого ліжка і закінчуючи телевізором. Для ув'язнених з кожних 10-12 камер є окрема кімната відпочинку і кухня. На вікнах тюрем відсутні решітки. У всіх ув'язнених в Норвегії є вільний доступ до мережі Інтернет в камерах.

 

♣ Деякі експерти звертають увагу на те, що рівень комфорту в таких в'язницях є кращим, ніж у деяких  хороших готелях в США. Однак, норвезька влада виправдовує інвестиції в такі в'язниці, про що свідчать останні статистичні дані - в країні зафіксовано найнижчий рівень рецидиву в Європі.

 

♣ В кінці 2011, напередодні свят, Норвегію охопила нечувана раніше масляна криза. Проливні дощі влітку цього ж року вплинули на випас корів і радикально знизили виробництво молока і молочних продуктів. В результаті в країні, через гострої нестачі масла, ціни на цей продукт харчування зросли в рази. Незважаючи на те, що імпортоване масло продавали по € 39 / $ 50 за пачку, Цей важливий святковий продукт в магазинах розбирали за лічені хвилини.

 

Джерело:

http://tut-cikavo.com/krajini/350-fakti-pro-norvegiyu-tsikavi-osoblivosti-skandinavskoji-derzhavi