Проект “Україна - Норвегія”

Тернопіль   •   Львів   •   Чортків

02 липня 2015

Випускники проекту «Україна – Норвегія» поділилися враженнями.

Чортківські випускники проекту «Україна – Норвегія» поділилися враженнями на розказали про перспективи.

У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва та бізнесу Тернопільського національного економічного університету нещодавно відбувся круглий стіл за участі випускників проекту «Україна – Норвегія» та викладацького складу ТНЕУ з метою взаємозв’язку з випускниками для вивчення їх потреб і соціального ефекту даного проекту. Зустріч відбулася за ініціативи ректора ТНЕУ професора Андрія Крисоватого

Модератором круглого столу виступив професор ТНЕУ Михайло Лучко, який зазначив, що з учасниками проекту була проведена ґрунтовна робота по розробці бізнес- планів, технологій вибору партнерів, залучення фінансових і матеріальних ресурсів, реєстрації підприємств малого бізнесу й оформлення документів для реєстрації в якості приватного підприємця.

Михайло Романович відзначив, що і надалі триватиме підтримка учас- ників проекту, зокрема, у м. Тернополі аудиторська фірма «Тер Аудит», а у Чорткові ПП «Консалтинг сервіс» надаватимуть безкоштовні консультації з питань аудиторського та інформаційного обслуговування, податкового консультування, ведення бухгалтерського обліку.

Доцент Віталій Буратинський, в. о. директора Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва та бізнесу ТНЕУ, підкреслив, що велика увага приділялася підбору викладацького складу.

Позитивним моментом є те, що слухачі мали можливість відвідати тренінгові заняття, частина практичних занять проводилася безпосередньо на підприємствах міста, району, області. Надзвичайно плідною була співпраця з Чортківським АТП-16142 (начальник М.Притула), підприєм- ством «Біллербек-Україна» – перо-пухова фабрика (директор О.Федорейко).

Випускниця проекту Ірина Шмиголь висловила щиру подяку Університету Нурланда Королівства Норвегія та Міжнародному фонду соціальної адаптації в особі Володимира Рубцова за надану можливість перепідготовки військовослужбовцям, звільненим у запас, і членам їхніх сімей. Ірина сказала, що за час навчання слухачі курсів набули теоретичних знань щодо особливостей бухгалтерського обліку суб’єктів господарської діяльності різних організаційно-правових форм власності та галузей економічної діяльності, отримали необхідні навики і вміння з організації та розвитку власного бізнесу.

Випускник проекту Іван Бойчук доповнив: «…Під час на- вчання виникали деякі труднощі технічного характеру, які були вирішені спільними зусиллями викладацького складу та слухачів. Проект «Україна – Норвегія» не лише допоміг його учасникам отримати нову професію, а й додав впевненості в собі та завтрашньому дні. Щиро вдячні директорові з розвитку проектів МФСА Яні Козаченко за надану можливість ви- вчення іноземної мови в рамках даного проекту».

Марія Скрипник висловила думку, що навчатися ніколи не пізно, а отримані знання допоможуть реалізувати плани в повсякденному житті.

Куратор проекту від ЧННІПБ Галина Чекаловська наголосила на унікальності проекту, яка полягає в тому, що він є комплексним, оскільки охоплює не лише військовослужбовців, а й членів їхніх сімей. Це власне дуже характеризує самих норвежців, адже найвищою цінністю для них є сім’я. Життєвий досвід, який надбали всі військовослужбовці запасу, вирізняється дуже великою самодисциплінованістю та професійним ставленням до справи, що і було відзначено під час навчання. Завдяки співпраці з університетом Нурланда після проходження навчання випускники отримали не лише свідоцтво українського вузу, а й закордонний сертифікат, це значно розширює можливості працевлаштування.

Регіональний представник проекту Равіль Гафаров зазначив, що в стінах ЧННІПБ із двадцятого квітня ц. р. розпочинається навчання двох новоукоплектованих груп у рамках проекту «Україна – Норвегія». Тісна співпраця з випускниками продовжуватиметься й надалі. Зокрема, планується програма розвитку малих і середніх міст, до реалізації якої залуча- тимуться учасники проекту «Україна – Норвегія».

Учасники круглого столу дійшли висновку, що ефективна організація та реалізація даних проектів сприятиме покращенню соціально-економічного становища населення України.

Галина ЧЕКАЛОВСЬКА, фото автора