Проект “Україна - Норвегія”

Тернопіль   •   Львів   •   Чортків

02 липня 2015

Новий етап співпраці Норвегії та України у проекті

Новий етап співпраці Норвегії та України у проекті «Професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців ЗС України та інших силових структур, членів їх сімей та сприяння їх працевлаштуванню»

У лютому 2015 завершився черговий трирічний етап співпраці Норвегії та України у вирішенні актуальної соціальної проблеми - соціальної адаптації військовослужбовців та членів їх сімей до умов проживання в громадянському суспільстві.

У період 2012 - 2014 років учасниками проекту стали 3238 чоловік. У тому числі на завершальному етапі проекту, в осінньому семестрі 2014 року, професійну перепідготовку пройшли 1609 чоловік.

Трирічний період співпраці був дуже напруженим і ефективним. До проекту приєдналися нові успішні учасники - університети України, які в грудні 2014 року увійшли до складу університетського Альянсу. В університеті Нурланд (Норвегія) відбулося урочисте підписання Меморандуму про норвезько-українській співпраці. З української сторони Меморандум підписали:

- Київський національний університет імені Тараса Шевченка;

- Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича;

- Міжнародний класичний університет «Україна - Південь»:

- Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу;

- Кіровоградська льотна академія Національного авіаційного університету;

- Університет економіки і права «Крок»;

- Національний університет «Львівська політехніка»;

- Одеський національний університет імені І.І. Мечникова;

- Чорноморський державний університет імені Петра Могили;

- Тернопільський національний економічний університет;

- Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського.

- Вінницький національний технічний університет;

Одинадцять університетів - учасників Альянсу, були залучені в проект «Україна - Норвегія» в 2014 році.

За минулі три роки розширилася географія проекту на центральні та західні області України і одночасно стався вихід проекту з Криму.

Протягом березня - травня 2015 проходили консультації та узгодження програми подальшого співробітництва України та Норвегії в даному напрямку. МФСА представив норвезьким партнерам проект програми п'ятирічної співпраці. За цей час Київ відвідали: директор Центру ділового співробітництва в північних регіонах Вищої школи бізнесу Університету Нурланд професор Фруде Меллемвік, начальник відділу євразійського енергетичного співробітництва Міністерства закордонних справ Норвегії Олав Берстад, професор Університету Нурланд Анатолій Бурмістров. Відбулися зустрічі Володимира Рубцова - президента МФСА, з Послом Норвегії в Україні Йоном Елведалом Фредріксену, Радником Посла Норвегії в Україні Річардом Нюгордом Скарборо, військовим аташе з питань оборони при Посольстві Норвегії в Україні підполковником Хансом Петером, в ході яких обговорювалися питання співпраці України та Норвегії і розширення проекту соціальної адаптації військовослужбовців на інші незахищені верстви населення України.

Наприкінці квітня 2015 був запланований візит делегації Міністерства оборони Норвегії в Україні. Одним з питань візиту - співпраця з соціальної адаптації військовослужбовців ЗС України в рамках проекту «Україна - Норвегія».

У період 28 - 30 квітня відбувся візит в Україну професора Університету Нурланд Анатолія Бурмістрова. У ході візиту професор Бурмістров зустрівся зі слухачами, що проходять професійну перепідготовку в університеті економіки та права «Крок». Він прочитав лекцію про Норвегію, її географічний та економічний стан, особливості ведення бізнесу. Лекція професора Бурмістрова викликала великий інтерес у слухачів і перетворилася на дискусію про розвиток ділових відносин і дружбу між народами Норвегії та України. Візит Анатолія Бурмістрова був завершальним заходом перед підписанням чергового договору про виконання проекту «Україна - Норвегія».

Результатом проведених зустрічей і дискусій стало підписання 5 травня в Осло Договору між Міністерством закордонних справ Норвегії та Університетом Нурланд про виконання проекту на наступний період. Організатором проекту в Україні визначено Міжнародний фонд соціальної адаптації.