Проект “Україна - Норвегія”

Тернопіль   •   Львів   •   Чортків

02 липня 2015

Перші випуски слухачів курсів професійної перепідготовки проекту «Україна - Норвегія»

Перші випуски слухачів курсів професійної перепідготовки проекту «Україна - Норвегія» в Тернополі, Чорткові та Львові

Слідом за Чернівцями, успішно були проведені урочисті випуски перших учасників проекту «Україна - Норвегія» в містах Тернопіль, Чортків та Львів.

У 2014 році Проект істотно розширив свою географію і був представлений в 17 містах України. В осінньому семестрі 2014 року в рамках програми професійної перепідготовки було організовано 35 навчальних груп. Важливо відзначити, що учасники проекту пройшли не тільки професійну перепідготовку, а й отримали допомогу по психологічній адаптації до нових життєвих умов, сприяння в працевлаштуванні.

У Львові проект був реалізований за участю Національного університету «Львівська політехніка», у Тернополі - Тернопільського національного економічного університету, у Чорткові - Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу Тернопільського національного економічного університету.

У всіх трьох містах на випуску Фонд представляли: його президент Володимир Рубцов і директор з розвитку проектів Яна Козаченко.

Випускники отримали українські дипломи ВНЗ, на базі яких проходили перепідготовку, дипломи та сертифікати Міністерства оборони Норвегії, Міністерства закордонних справ Норвегії та Університету Нурланд.

На заходах були присутні представники місцевих ЗМІ та органів місцевого самоврядування. Володимир Рубцов зазначив для учасників і журналістів актуальність проблеми соціальної адаптації звільнених у запас військовослужбовців та членів їх сімей. Незважаючи на непросту ситуацію в країні в цілому, дана проблема не стає менш актуальною для суспільства, навіть навпаки стає більш актуальною. При цьому держава не приділяє цьому аспекту достатньо уваги і вирішення цього завдання вже більше десяти років лежить на плечах міжнародних організацій. За період з 2008 по 2014 роки із загальної кількості учасників міжнародних програм і проектів 32% стали учасниками Проекту «Україна - Норвегія».

Урочисті заходи, присвячені випускам учасників, піднімають загальний дух не тільки самих колишніх військовослужбовців, які готуються до життя в громадянському суспільстві, та членів їх сімей, а й позитивно впливають на загальний настрій громадськості регіону, сприяють правильному розумінню проблеми та залученню уваги суспільства до її вирішення.

 

proekt1
proekt2
proekt3
proekt4
proekt5
proekt6
proekt7