Проект “Україна - Норвегія”

Тернопіль   •   Львів   •   Чортків

02 липня 2015

Перший в історії незалежної України візит Прем'єр - міністра Норвегії

У період 17 - 18 листопада відбувся перший в історії незалежної України візит Прем'єр-міністра Норвегії Ерни Солсберг в Україні. 

В рамках візиту відбулися зустрічі Прем'єр - міністра Норвегії з Президентом України Петром Порошенко, Прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком, Головою Верховної Ради України Олександром Турчиновим.

В рамках зустрічей сторони обговорили подальші спільні кроки щодо забезпечення безпеки України і більш активного залучення міжнародної допомоги і посиленню єдності країн для мирного врегулювання ситуації в Україні.

Було визначено такі основні напрямки співробітництва двох країн:

1. Модернізація Української газотранспортної системи.

2. Будівництво Балтійського трубопроводу за рахунок коштів Норвегії та Польщі, з подальшим прокачуванням з Норвегії в Україну газу в обсязі восьми мільярдів кубометрів.

3. Співпраця в галузі сільського господарства.

4. Впровадження технологій, що підвищують енергоефективність виробництва.

У ході проведених переговорів, сторони підкреслили, що головним завданням для України в даний час є припинення бойових дій на сході України і встановлення миру.

Прем'єр-міністр Норвегії в ході візиту в Україну провела зустрічі з представниками бізнесу, переселенцями з Донбасу, відвідала Майдан і місце гобелени Героїв Небесної сотні.

В результаті проведених зустрічей, Прем'єр-міністр висловила сподівання, що Україна, яка за останній рік пройшла важкі випробування в боротьбі за свободу і незалежність, заслуговує миру, стабільності та економічного зростання.

До візиту норвезької гості в Україні був долучений Норвезько - Український бізнес-форум. У його роботі взяли участь прем'єр-міністри двох країн, а також керівники підприємств та організацій України, що мають тісні ділові відносини з Норвегією. У роботі Форуму взяли участь представники Університету Нурланд і МФСА. Президент МФСА Володимир Рубцов виступив з презентацією спільного проекту «Україна - Норвегія», присвяченого вирішенню важливої соціальної проблеми - соціальної адаптації військовослужбовців та членів їх сімей. Проект виконується одинадцятий рік і є унікальним прикладом співпраці двох країн, як за тривалістю, так і по географії охоплення території та ефективності.

Розглядалися також напрямки подальшої співпраці Норвегії та України в галузі освіти та досліджень.

 

visit1
visit2
visit3
visit4
visit5
visit6
visit7
visit8
visit9
visit10
visit11
visit12
visit13
visit14
visit15
visit16
visit17
visit18
visit19
visit20
visit21
visit22