Проект “Україна - Норвегія”

Тернопіль   •   Львів   •   Чортків

15 липня 2015

Візит делегації Королівського Міністерства оборони Норвегії в Україні

У період 15 -17 липня 2015 відбувся візит делегації Міністерства оборони Норвегії в Київ. Мета візиту - узгодження напрямів подальшого співробітництва Міністерства оборони Норвегії та Міністерства оборони України.

Делегацію Міністерства оборони Норвегії очолював Державний секретар Міністерства оборони Норвегії Ойстейн Б'ю.
До складу делегації також входили:
Ніна Борген Баккевол - Заступник Генерального Директора Департаменту політики безпеки (МО Норвегії);
Хелле Фалькман - Головний радник департаменту політики безпеки (МО Норвегії);
Полковник Брітт Бреструп - Міністерство оборони Норвегії, Центр по зниженню ризиків корупції в оборонному секторі;
Капітан другого рангу Ханс Петтер Мідтун - аташе з питань оборони Норвегії в Україні.
Відомо, що Королівство Норвегія надає всебічну допомогу Україні в питаннях ефективної енергетики, освіти та досліджень, підвищенні ефективності державного сектора управління, боротьби з корупцією в органах влади, розширення бізнес-співпраці. Торік Норвегія надала Україні гуманітарну допомогу - 30 тисяч сухих пайків для воїнів-учасників АТО. Норвегія бере активну участь у спільних військових навчаннях ЗС України та країн НАТО.
Норвегія є учасником трастового фонду НАТО зі створення в Україні системи соціальної адаптації військовослужбовців та фінансує проект боротьби з корупцією в Міністерстві оборони України. Проект професійної перепідготовки військовослужбовців та членів їх сімей є самим довгостроковим і ефективним. Протягом тринадцяти років Університет Нурланд спільно з Міжнародним фондом соціальної адаптації виконують цей проект в Україні. Його учасниками стало більше шести тисяч чоловік. У цьому році рішенням Міністерства закордонних справ Норвегії проект продовжений на найближчі п'ять років, до 2019 року.